Genel Tanıtım

Tüm dünyada kanser görülme sıklığı ve kansere bağlı ölüm oranları giderek artmaktadır. Ülkemizde de kanser kalp hastalıklarından sonra en sık ölüme yol açan 2. sebeptir. Kanser hastalarının takip ve medikal tedavileri Tıbbi Onkoloji Uzman hekimleri tarafından planlanıp uygulanmaktadır.

Kanser tanısı konulduğu andan itibaren hasta ve yakınları hem fiziksel hem de psikolojik açıdan zor zamanlar geçirmektedirler. Bu sebeple öncelikle tanı, evreleme, tedavi ve bundan sonra karşılaşılabilecek olumlu ya da olumsuz olaylar hakkında bilgilendirici bir görüşme yaparak takip sürecini başlatmaktayım. Kanser hastalarına yaklaşımım tüm sorunları kapsayıcı şekilde olup onların tüm süreci en rahat şekilde geçirmeleri benim en büyük mutluluğumdur.

Kanser tedavisi bilinenin aksine sadece damardan verilen kemoterapilerden ibaret değildir. Kemoterapinin kullanılması gereken birçok durum olmakla beraber son dönemde immunoterapi ve hedefe yönelik hap tedavilerinin (Halk deyişiyle:  AKILLI HAP VEYA İĞNE) kullanıma girmesiyle hem yaşam sürelerinde uzama hem de hayat kalitesinin düşmeden ömrün devam edilebilmesi sağlanmaktadır. Ben de bu sebeple her hastam için öncelikle en az yan etkisi olan ancak en etkili tedavi olanağına kavuşturmak amacıyla yeni tedavi seçeneklerinden kullanabilmek için kendimi hep en güncel şekilde tutmaya çalışırım. Bu sayede hastalarıma kişiye özel BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ TEDAVİ ler uygulamaya çalışmaktayım. Tüm bunlara ek olarak birçok kanser tipi ile ilgili uluslararası/ulusal dergilerde bilimsel araştırma makalelerim yayınlanmış olup bugüne kadar çeşitli kongre ve sempozyumlarda konuşmacı olarak görev aldım. Halihazırda hastalarıma ve bilime katkı sunmaya devam etmekteyim.

Şuan görev yapmakta olduğum Özel Adana Hastanesinde Kanser hastalarının takip ve tedavilerini üstlenmiş durumdayım. Hastanemizde kanser hastalarının bu süreçleri atlatabilmeleri için tüm olanaklara sahiptir.

Tüm erişkin kanser türlerinde erken teşhis ve tedavi planlama

  • Kemoterapi hazırlama ve uygulama birimleri
  • İmmunoterapi hazırlama ve uygulama
  • Hedefe yönelik Tedaviler (Akıllı hap ve iğne tedavileri)
  • Palyatif destek ve tedavi
  • Ağrı Kontrolü ve Beslenme Önerileri
  • Radyolojik Görüntülemeler
  • --Tomografi, Manyetik Rezonans (MR), Direk Grafiler)
  • --PET-CT, Kemik Sintigrafisi, Kemik Dansitometrisi
  • Cerrahi tedaviler
  •  Radyoterapi (Anlaşmalı kurum vasıtasıyla)

Ek olarak Onkoloji bölümünde ayaktan tetkik ve tedaviler ÜCRETSİZDİR. 

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve Tedavi için lütfen doktorunuza başvurun.

Doktorlar
Doç. Dr. Cem Mirili

Tıbbi Onkoloji Uzmanı

Özel Adana Hastanesi

Adres ve İletişim

Adres

Atatürk Cad. Büyükşehir Belediye Karşısı No: 23