Özel Adana Kalite

Ziyaret ve Refakat Esasları

 

Hastanemizde ziyaret saatleri 10.00 ile 21.00 arasındadır.

Saat 21.00’dan sonra odalarda yalnızca hasta ve refakatçisi kalacaktır.

Çift kişilik odalarda kalan hastalarımız birbirinin haklarına saygı göstermelidir. Bu odalara gün içerisinde, hasta yakınları    tarafından mümkün olduğunca az ziyaret yapılmalı ve ziyaretçiler saat 21.00 itibariyle odaları boşaltmalıdır.

Hasta odasına aynı anda en fazla 2 ziyaretçi kabul edilmektedir.

Hastalarımızın sağlıkları açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ilgili bölüm hekimleri tarafından ziyaret kısıtlanabilir

   ya da tamamen yasaklanabilir.

Olağanüstü durumlarda nöbetçi hemşire ile telefon bağlantısı sağlanarak ziyaretçinin hastası ile ilgili bilgi alınması    sağlanır.

Ziyaret saatleri dışında, acil yatışı yapılan hastaların ziyaretçileri nöbetçi hekim veya sorumlu hemşirenin izniyle hastayı    görebilir.

Çocuk ziyaretçilerin hastanemizde yatan hastaları ziyaret etmeleri, çocukların sağlığı açısından sakıncalı olabileceğinden,    yasaktır.

Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastalar rahatsız etmeyiniz.

Hastanemizde anjiyo ve bypass olan hastaların ziyareti, hasta sağlığı açısından yasaktır. Ancak istenildiği takdirde bir    refakatçi kalabilir.

Hasta odasında yalnızca bir refakatçi kalabilir.

Hastane binası içindeki kapalı alanlarda ve yangın merdivenlerinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.

Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek    vermeyecektir.

Ziyaretçilerimiz ve refakatçilerimiz yiyecek ve içecek ihtiyaçları için kafeteryayı kullanabilirler.

Hastalarımıza gelen çiçekler odalara kabul edilmez.

Refakatçiler hastane kurallarına uyacaklardır. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.

Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır.

Refakatçiler tıbbi müdahaleler sırasında hastanın yanında bulunmamalıdır.

Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutacaklar, hastane malına zarar veren refakatçi, zararı    karşılayacaktır.

Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle    konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek    şekilde kullanılması gerekir.

Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını    değiştirmeyecektir.

Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız    etmeyeceklerdir.

Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber verilecektir.

Hasta ziyareti ve refakati esaslarına uyulması kontrolü servis çalışanlar ve hastane girişi kontrol hizmetleri görevlisi    tarafından yapılır.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri