Özel Adana Kurumsal

Hastanemiz

135 Yatak kapasitesine sahip Özel Adana Hastanesi teknolojinin son ürünü aletler ile donatılmıştır. Her biri kendi alanında uzman olan deneyimli ve güvenli doktor kadrosu ile gelişmiş ülkelerde yapılabilen her türlü teşhis, tedavi ve ameliyatlar yapılmaktadır.

Acil Servis

Hastanemizde aynı anda beş hastanın muayene ve tedavi edilmesine olanak tanıyan tam donanımlı acil servisi vardır.

Acil servisimiz uzman doktor düzeyinde 24 saat hizmet vermektedir.

Ameliyathaneler

Her bölümün ameliyathaneleri birbirinden bağımsız olan hastanemizde genel cerrahide 5 ameliyathane, 1 doğumhane ve 2 Kardiyovasküler Cerrahi ameliyathanesi vardır. Ameliyathanelerin hepsi hepa filtre ile havalandırılmaktadır ve otomatik iklimlendirme mevcuttur.

Yedi Doğan ve Yoğun Bakım Ünitesi

Yeni doğan yoğun bakım ünitesi en son model küvöz ve respiratörle donatılmıştır. Beş yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesinin uzun yatan hastalar için yara açılmasını önleyen silikonlu yatakları mevcuttur.

Genel Yoğun Bakım

Bir merkezden idare edilen 4 yataklı cerrahi yoğun bakım ,6 yataklı nöroloji ve dahili birimler yoğun bakım 24 saat nöbetçi doktor kontrolünde ve eksiksiz alet donanımıyla halkımıza hizmet vermektedir.

Anjiografi

Dünyadaki her türlü invaziv kardiyolojik işlemlerin yapıldığı anjiografi ünitemizde; PTCA, STENT, ATEREKTOMİ, VALVULOPLASTİ ,her türlü KALP PİL’i (Pacemaker)girişimleri yapılmaktadır.

Koroner Yoğun Bakım

Koroner yoğun bakım ünitemizde en son teknolojiye sahip modern kardiyolojik cihazlarla gerekli takip ve tedaviler 10 yataklı ünitemizde yapılmaktadır.

Kardiyovasküler Cerrahi ve Yoğun Bakım

Sadece kardiyovasküler cerrahi ameliyatları için kullanılan iki ameliyathane ve 8 yataklı yoğun bakım ünitemiz deneyimli hekim ve uzman kadrosu ile her tür açık kalp ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirmektedir.

Odalar

Hastalarımızın her türlü ihtiyaçları göz önüne alınarak dizayn edilen geniş ve ferah hasta odalarımızda TV, buzdolabı, telefon ve merkezi iklimlendirme bulunmaktadır. Bütün odalarımızda merkezi Oksijen,yatak başında ve tuvaletlerde çağrı sistemi bulunmaktadır.

Laboratuvar

Laboratuvarımız biyokimya ve mikrobiyoloji uzmanları ile ;biyokimya ,mikrobiyoloji, seroloji, endokrin ve diğer spesifik tetkikleri yapabilen bir bölge laboratuvarı niteliğindedir. Ayrıca laboratuvarımız uluslararası RANDOX ve ulusal Türk Biyokimya Derneği kalite kontrol proğramı üyesidir.

Röntgen

Hastanemizin “Görüntüleme merkezi” şu ünitelerden oluşmaktadır.

Spiral bilgisayarlı tüm vücut tomografisi

Dijital röntgen cihazı

Renkli doppler ultrasonografi

Mobil röntgen

Lazer kamera banyo cihazı

En gelişmiş teknolojik donanıma sahip General Electric marka cihazlarla 24 saat kesintisiz hizmet sunulmaktadır.

Göz

Bölgemizde ilk defa özel bir hastanede; Göz içi yırtıkları, göz içi kanamaları ve yabancı cisim çıkartılması (laser ve vitrektomi) yapılmaktadır.

Endoskopi

Endoskopi ünitemizde ERCP(Endoskopik vetrograt kolanjio pankreatoğrafi)endoskopik sfingtretomi safra kanallarında basketle veya balonla taş çıkartma.Özafagus varis kanamalarının sklerozan tedavisi gibi işlemler bölgemizde özel hastanelerde ilk kez Üniversal Hastanesinde yapılmaktadır. Ayrıca Endoskopi ünitesinde,Özafaguskopi, gastroskopi,deudonoskopi,rektoskopi, kolonoskopi gibi işlemler de yapılmaktadır.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri